Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Novinky a média


Zaměstnanci Vítkovické nemocnice sbírali oblečení pro charitu

13.12.2017

Zaměstnanci Vítkovické nemocnice v Ostravě se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali 7 pytlů a 8 krabic s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci občanského sdružení ADRA a také zaměstnanci Azylového domu Nová šance, kteří je již v těchto dnech předávají potřebným lidem.

Celý článek


Pacienti chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice si užívají předvánoční dar v podobě nových televizorů

1.12.2017

V mírném předstihu dostali od Nadačního fondu Pavla Novotného krásný vánoční dárek všichni pacienti chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Bylo zde pořízeno a namontováno celkem 14 moderních širokoúhlých LED televizorů v celkové hodnotě téměř 114 tisíc korun. Díky daru tak mají televizor k dispozici pacienti každého pokoje chirurgického oddělení.

Celý článek


Den prevence rakoviny střeva a konečníku ve Vítkovické nemocnici odhalil obtíže u více než dvou třetin příchozích

21.11.2017

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku, které mohou končit i fatálně, drží Česko smutné světové prvenství. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění proto uspořádal Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, v pondělí 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku. Akce, která zahrnula konzultace i vyšetření se zúčastnily čtyři desítky zájemců a více než dvě třetiny z nich byly odeslány k dalším vyšetřením.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zve veřejnost na Den urologické prevence

20.11.2017

Karcinom prostaty je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním mužů v Česku, karcinom močového měchýře je devátým nejčastějším nádorovým onemocněním ve světě. Počty nemocných přitom nadále rostou. Aktuálně ročně onemocní karcinomem močového měchýře jen v České republice 1600 mužů a 600 žen, karcinomem prostaty pak dokonce 9000 mužů. Řada případů přitom končí fatálně, pokud nejsou obtíže zaznamenány včas. Důležitá jsou proto především preventivní vyšetření, která mohou zájemci z Ostravy a okolí absolvovat zdarma 23. listopadu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

15.11.2017

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku drží Česko smutné světové prvenství. Toto onemocnění je ročně odhaleno u více než osmi tisíc pacientů a je druhým nejběžnějším nádorovým onemocněním. Stěžejní roli v léčbě této choroby přitom hraje především včasný záchyt, který významně ovlivňuje úspěšnost i rychlost léčby. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění pořádá Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Zdravotničtí záchranáři z Vítkovické nemocnice učili studenty základy první pomoci

14.11.2017

Dva zdravotničtí záchranáři z oddělení ARO Vítkovické nemocnice dnes školili studenty AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě – Koblově v základech první pomoci. Žáci si tak mohli v prakticky vyzkoušet již nabité teoretické poznatky a od odborníků se dozvěděli mnoho dalších zajímavých informací o tom, jak se správně zachovat v krizové situaci.

Celý článek


Ostravané si mohou zdarma posvítit na cukrovku

8.11.2017

Zájemci o problematiku cukrovky z Ostravy a okolí se mohou již tento pátek 10. listopadu zúčastnit bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá k příležitosti Světového dne diabetu preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Den urologické prevence

30.10.2017

Nadační fond Pavla Nového ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou pořádají DEN UROLOGICKÉ PREVENCE.

Celý článek


Den prevence tlustého střeva

30.10.2017

Nadační fond Pavla Nového ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou pořádají DEN PREVENCE TLUSTÉHO STŘEVA A KONEČNÍKU.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zakoupila nový bronchoskop

26.10.2017

Vítkovická nemocnice v Ostravě pořídila v rámci obměny svého přístrojového vybavení nový endoskopický přístroj. Intubační flexibilní bronchoskop umožní lékařům plicního oddělení zajišťovat péči na jednotkách intenzivní péče Vítkovické nemocnice, a to zejména na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a operačních sálech k zavádění intubačních kanyl, úprav jejich poloh nebo při odstranění cizorodého materiálu s cílem obnovení zprůchodnění dýchacích cest.

Celý článek


Odborníci si v Ostravě už posedmé posvítí na problematiku cév

16.10.2017

Tepny a žíly budou už tradičně hlavním tématem odborné konference Ostravské Angiodny, kterou letos posedmé pořádá Vítkovická nemocnice ve spolupráci se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL. Odborná konference, která odstartuje ve čtvrtek 19. října, přitom nezahrne jen přednášky a diskuze, ale také živé přenosy z katetrizačních sálů, díky kterým si budou moci zdravotníci ověřit své poznatky na konkrétních příkladech. Novinkou letošního ročníku jsou pak pracovní workshopy, které se zaměří na praxi.

Celý článek


Fyzioterapeutka Vítkovické nemocnice varuje: Současná generace dětí doplatí na nedostatek přirozeného pohybu

3.10.2017

Běhání okolo domu, válení se v trávě, prolézání přes klepáče, skákání gumy nebo vybíjená. Pro dnešní třicátníky a čtyřicátníky věrný obrázek dětství, pro současné školáky velká neznámá. Ve způsobu trávení volného času totiž nastala velká změna a dnešní děti nejdete daleko častěji buď přetížené sportem ve specializovaných kroužcích, nebo naopak doma u počítačů. Oběma skupinám přitom zoufale chybí přirozený pohyb, což bude mít podle fyzioterapeutky Bc. Pavly Kusynové Vichnarové neblahé dopady v dospělosti. S neblahým trendem se snaží ve Vítkovické nemocnici v Ostravě bojovat pohybovými kurzy pro děti.

Celý článek


Ve Vítkovické porodnici oslavili tisící porod

1.9.2017

Letošním tisícím porodem přišel na svět ve vítkovické porodnici 31. srpna 2017 v 16:50 malý Richard. Po narození vážil 3600 gramů a měřil 50 centimetrů. Chlapeček a maminka Karin jsou zdraví.

Celý článek


Chirurgové Vítkovické nemocnice odoperovali pomocí speciálního přípravku již 10 pacientů trpících periproktální píštělí

24.8.2017

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě odoperovali pomocí speciálního přípravku již 10 pacientů trpících periproktální pištělí. Onemocnění se projevuje v oblasti konečníku a trápí především osoby se sedavým zaměstnáním. Vítkovičtí chirurgové začali jako jedni z prvních na Moravě s touto metodou koncem roku 2015.

Celý článek


Očekáváme tisící porod

21.8.2017

Ve Vítkovické nemocnici se těšíme každou chvíli na tisící porod!

Celý článek


Dětské oddělení získalo nové monitory dechu

1.8.2017

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice a.s. obdrželo od Nadace Křižovatka 20 nových monitorů dechu v celkové hodnotě 59 400 Kč.

Celý článek


Dvacet nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců ve Vítkovické nemocnici

1.8.2017

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice získalo od Nadace Křižovatka celkem nových 20 monitorů dechu, a to v celkové hodnotě téměř 60 tisíc korun. Přístroje, které nemocnice rodičům také zapůjčuje domů, chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (zkráceně SIDS - z angl. Sudden infant death syndrome).

Celý článek


Sociální sítě AGEL

26.7.2017

Milí přátelé, patříte mezi fanoušky sociálních sítí? Pak sledujte i ty naše!

Celý článek


Díky recyklaci starých spotřebičů Vítkovická nemocnice významně přispěla k ochraně přírody

25.7.2017

K ekologičtějšímu a společensky odpovědnému fungování přistupuje v Česku stále více firem. Výjimkou není ani Vítkovická nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. V loňském roce například nemocnice díky recyklaci starých elektrospotřebičů ušetřila tisíce litrů ropy, stovky litrů vody i tuny emisí CO2.

Celý článek


Hledáme sestry na VÝPOMOC

17.7.2017

Nabízíme práci na dohodu sestrám na mateřské dovolené v důchodu atp. Nabídky práce bude na odděleních, kde vznikne potřeba výpomoci v době nemocenských či dovolených.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku se ve Vítkovické nemocnici narodilo více chlapců

10.7.2017

Celkem 715 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci mírně převažovali chlapci, kterých bylo 366. Děvčat přišlo na svět celkem 349. Mezi dětmi byly i dva páry dvojčat.

Celý článek


Iktové centrum Vítkovické nemocnice se podílí na unikátním vzdělávacím projektu

26.6.2017

Iktové centrum Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, se začalo podílet na unikátním projektu. V rámci programu Angels se ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava a Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje jako první v Česku podílí na aktivní edukaci záchranářů, a tím významně přispívá ke zlepšení logistiky převozu pacientů s centrální mozkovou příhodou v co nejkratším čase do vhodného cerebrovaskulárního (iktového) centra.

Celý článek


Ostrava Live Endoscopy už pojedenácté přivítá lékaře v Ostravě na workshopu

15.6.2017

Odborníci na problematiku terapeutické endoskopie trávicího ústrojí se sjedou již tento pátek 16. června do Ostravy, a to na jedenáctý ročník mezinárodního workshopu Ostrava Live Endoscopy.

Celý článek


Zdravotníci Vítkovické nemocnice soutěží a cestují do práce na kole. O vítězství bojují Rychlé jehly i Kolonožky.

22.5.2017

Stejně jako zaměstnanci desítek firem v Moravskoslezském kraji se letos i zdravotníci Vítkovické nemocnice aktivně zapojují do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 25 zaměstnanců Vítkovické nemocnice, kteří v průběhu celého května cestují do práce na kolech, chodí pěšky, nebo třeba jezdí na bruslích.

Celý článek


Nabídka vyšetření hladiny antibiotik

9.5.2017, Laboratoře AGEL

dovolujeme si Vás informovat o rozšíření nabídky našich laboratorních vyšetření o sérové hladiny následujících antibiotik: Ampicilin Meropenem Imipenem Cefotaxim Ciprofloxacin. Jsme první v České republice, kdo tato vyšetření poskytuje rutinně.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

3.5.2017

Zájemci z Ostravy a okolí mohou v pátek 5. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost, zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Vítkovická nemocnice a.s. nabízí studentům SZŠ, VOŠ, a VŠ placené brigády

27.4.2017

Zajímavá nabídka pro studenty zdravotních škol a pro mediky. Budeme rádi, když si u nás přivyděláte na studia, získáte cenné zkušenosti a pomůžete.

Celý článek


Dětské oddělení Vítkovické nemocnice žije Velikonocemi

13.4.2017

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice v těchto dnech plně ožívá Velikonocemi. Na parapetech oddělení se vyjímají vyrobené kraslice a kuřátka, okna zdobí ovečky a děti si užívají program plný tvoření a povídání o Velikonocích. Sváteční aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci ve spolupráci s dobrovolníky, kteří se tak snaží přinést sváteční atmosféru i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice a.s. bude od čtvrtka 13. 4. 2017 v provozu

8.4.2017

Od 13. dubna 2017 OTEVŘENA PORODNICE Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Klid na lůžku zajišťují ve Vítkovické nemocnici nově také špuntomaty

7.4.2017

Na lůžkových odděleních Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, si od počátku dubna mohou pacienti užít více klidu. A to díky aktivitě mladých nadšenců, kteří na základě citlivého pozorování nemocničního prostředí shledali, že klid a ticho jsou velice významné faktory přispívající k pohodě pacientů, a tím pádem i léčbě. Svůj nápad proměnili v realitu a přičinili se o instalaci pěti tzv. špuntomatů přímo ve Vítkovické nemocnici.

Celý článek


Vítkovickou nemocnici vede nově MUDr. Karel Lukeš z třinecké Nemocnice Podlesí

7.4.2017

Vítkovická nemocnice v Ostravě má od tohoto týdne nové vedení. Předsedou představenstva se stal zkušený manažer MUDr. Karel Lukeš, MBA, který úspěšně vede již od roku 2011 Nemocnici Podlesí v Třinci, kde i dosud nadále zůstává na pozici předsedy představenstva.

Celý článek


Laboratoře AGEL a.s. rutinně provádí laboratorní diagnostiku spalniček

6.4.2017, Laboratoře AGEL

V souvislosti s aktuálním zvýšeným výskytem spalniček nabízí Laboratoř klinické mikrobiologie v Ostravě Vítkovicích sérologická vyšetření pro průkaz či vyloučení probíhajícího onemocnění a to stanovením přítomnosti specifických IgG a IgM protilátek a stanovením avidity IgG protilátek metodou ELISA.

Celý článek


Slavnostní předávání ŠPUNTOMATU ve Vítkovické nemocnici

6.4.2017

Na odděleních Vítkovické nemocnice si od počátku dubna mohou pacienti užít klid, a to díky aktivitě mladých nadšenců, kteří svůj nápad proměnili v realitu. Na základě citlivého pozorování nemocničního prostředí shledali, že klid a ticho jsou velice významné faktory přispívající k pohodě pacientů a tím pádem i léčbě. Díky týmu nadšenců vznikla skvělá věc „ŠPUNTOMAT“.

Celý článek


Vítkovická nemocnice a sdružení Anulika nabízí pomoc těžce nemocným a jejich blízkým

3.4.2017

Lidé s vážnými onemocněními i jejich blízcí mohou v Ostravě nově využít bezplatnou odbornou pomoc. Projekt s názvem PODPORA PÉČE, financovaný ESF ČR, startuje Vítkovická nemocnice ve spolupráci se sdružením Anulika. Záměrem projektu je ulehčit především po psychické stránce všem, kteří se vyrovnávají s vážnou nemocí – ať už u sebe sama, nebo svých blízkých. Na odděleních Vítkovické nemocnice, ale také v domácích podmínkách, tak mohou lidé umírající, pečující či pozůstalí využít terapeutické podpory, odborné péče i poradenství v praktických otázkách.

Celý článek


Na Centrálních operačních sálech Vítkovické nemocnice za rok provedli přes 3400 operací

22.3.2017

Loni v březnu Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, začala s prvními operacemi pacientů na pěti nových, plně vybavených operačních sálech – třech chirurgických, jednom gynekologickém a jednom multioborovém sále. Za rok provozu bylo na Centrálních operačních sálech Vítkovické nemocnice provedeno přes 3400 operací, z toho 3000 zákroků bylo chirurgických a přes 400 gynekologických.

Celý článek


Jestli máte čas a chuť, pojďte do toho s námi, vyzývá mladá dobrovolnice Vítkovické nemocnice

15.3.2017

Ačkoliv je pětadvacetiletá Denisa Porubková až z Brumovic u Opavy, pravidelně ji zastihnete i na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice v Ostravě. Právě zde totiž tráví svůj volný čas jako dobrovolnice u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, se kterými si povídá nebo jim jen naslouchá. Dobrovolnické práci v nemocnici se prostřednictvím mezinárodní organizace ADRA věnuje mladá administrativní pracovnice teprve pár měsíců. Dobrovolnictví v jiných oblastech, například jako doučovatelka, už ale obětuje svůj čas řadu let. V nemocnici přitom původně zvažovala práci s dětmi, nakonec však nedá dopustit na seniory.

Celý článek


Zdravotní sestra Vítkovické nemocnice vyvinula pokrokovou aplikaci pro snadnou komunikaci lidí po mozkové příhodě

27.2.2017

Řeč je jedním z významných prostředků lidské komunikace a pro většinu z nás je běžnou samozřejmostí. V některých případech ale mohou být řečové schopnosti člověka omezeny, například úrazem či nemocí. Díky aktivitě jedné ze zdravotních sester Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, však lidé ani v těchto případech nemusí zoufat. Staniční sestra neurologického oddělení Bc. Eva Haxha totiž spolu s týmem odborníků ze společnosti Famiredo vyvinula speciální aplikaci pro tablety a chytré telefony, která umožňuje komunikaci pacientů s řečovým hendikepem i beze slov – za pomocí piktogramů a doteků na displeji.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

10.2.2017

S okamžitou platností se ruší zákaz návštěv z důvodu poklesu výskytu akutních respiračních infekcí.

Celý článek


Pomalý či špatný vývoj dětí mohou rodiče konzultovat v nové psychomotorické poradně Vítkovické nemocnice

1.2.2017

Opožděný vývoj, asymetrii těla či odchylky v pohybu u malých dětí mohou maminky z Ostravy a okolí nově konzultovat ve speciální psychomotorické poradně. Ta vznikla na rehabilitačním oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, a je určena především dětem do jednoho roku. Navštívit ji přitom v rámci prevence mohou zájemci i bez jakékoliv žádanky či doporučení.

Celý článek


Vítkovická nemocnice nabízí nastávajícím maminkám nově testování preeklampsie

20.1.2017

Preeklampsie neboli pozdní gestóza je jeden z nejzávažnějších stavů, postihující asi pět procent všech těhotných žen. Tento soubor symptomů je spojen výhradně s obdobím druhé poloviny těhotenství a může vést k orgánovému postižení matky stejně jako neadekvátnímu růstu plodu spolu s ohrožením jeho dalšího vývoje. Laboratoř Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, naštěstí umí preeklampsii nejen odhalit, ale dokonce její vznik předpovědět s několikatýdenním předstihem – a to díky nejmodernějším testům, které nově zařadila do své nabídky. Právě včasné odhalení preeklampsie je přitom stěžejní pro správný vývoj plodu i zachování zdraví matky.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1565 dětí

4.1.2017

Eliška, Jakub, ale i Keithi, Arletta nebo Chavier. To jsou jména některých z 1565 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. V převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 829. Velmi napilno měli vítkovičtí porodníci i poslední den roku 2016, kdy se narodilo celkem 7 dětí.

Celý článek


Práce lékaře nekončí ani na Štědrý den

21.12.2016

Vánoční svátky většinou trávíme v kruhu rodinném, v teple domova. Existují ale i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý provoz a permanentní přítomnost zaměstnanců. Jedním z nich je i nemocnice, jejíž lůžková oddělení se bez lékařů neobjedou jak během svátků, tak i přímo na Štědrý den. Své o tom ví i MUDr. Jan Boženský, primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, který Štědrý den v nemocnici stráví právě letos. Štědrý den je pro něj pracovní den jako všechny ostatní, přesto jistý rozdíl vnímá.

Celý článek


Pacientům ve Vítkovické nemocnici zpestřuje pobyt dobrovolnická kavárna

20.12.2016

Pravidelnou pohodu u kávy či čaje si mohou nově dopřávat pacienti Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Ve spolupráci s dobrovolníky odstartovala nemocnice projekt „SetKavárna“, v jehož rámci nabízejí dobrovolníci pacientům kávu a popovídání přímo na lůžkových odděleních. Nový projekt aktuálně probíhá na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice jednou týdně, a to díky spolupráci Vítkovické nemocnice a mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Celý článek


Odborníci na výživu z Vítkovické nemocnice varují: Nejhorší je proležet Vánoce u televize

14.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období přejídání, přibírání na váze a následných výčitek. Podle nutriční terapeutky Andrey Fialové z Vítkovické nemocnice v Ostravě přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost a to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční cukroví či smaženého kapra. Velkou roli totiž hraje také umírněnost a pohyb.

Celý článek


Do boje s diabetem se připojuje Vítkovická nemocnice i v letošním roce

11.11.2016

Zájemci o tématiku cukrovky z Ostravy a okolí mají již v pondělí 14. listopadu jedinečnou možnost zúčastnit se bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vybudovala moderní multimediální učebnu pro mediky

3.11.2016

Novou špičkovou multimediální učebnou pro studenty Lékařské fakulty Ostravské univerzity se může pochlubit Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Učebna pro 20 posluchačů je vybavena moderní audiovizuální technikou s možností on-line přenosů z endoskopických sálů. Pro mediky bylo kromě učebny zřízeno kompletní zázemí s šatnami. Investice do učebny, počítačové techniky a zázemí pro studenty přišla na více než 300 tisíc korun.

Celý článek


Upozornění pro pacienty a návštěvníky nemocnice

1.11.2016

Z důvodu vyššího výskytu legionelly ve vodě bylo ve Vítkovické nemocnici nutné přijmout opatření k zabránění vzniku onemocnění. Prosíme o dodržování pokynů Krajské hygienické stanice, které jsou k dispozici v nemocnici. Jedná se o preventivní opatření. Nebylo zaznamenáno žádné onemocnění zapříčiněné touto bakterií.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou kožní a ortopedickou ambulanci

20.10.2016

Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, rozšířila spektrum svých služeb pro pacienty nově i o ambulantní péči v oboru ortopedie a dermatovenerologie. Čerstvě zprovozněné ambulance zaměřené na diagnostiku i léčbu ortopedických a kožních obtíží jsou k dispozici pacientům i bez žádanky či doporučení jiného lékaře.

Celý článek


Platba kartou na porodním sále

17.10.2016

Na porodním sále je nově umožněno placení platební kartou.

Celý článek


Lékaři Vítkovické nemocnice jako první v ČR odstranili nádor tlustého střeva endoskopicky i se střevní stěnou

14.10.2016

Lékaři Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, jako vůbec první v České republice provedli speciální endoskopický zákrok odstranění nádoru tlustého střeva. Nová unikátní metoda zcela eliminuje dosud největší komplikaci, která se mohla vyskytnout při endoskopické resekci nádoru, a to protrhnutí trávicí trubice.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou infekční ambulanci

29.9.2016

Lidé z Ostravy a okolí mohou k diagnostice i léčbě infekčních onemocnění využít novou ambulanci. Její provoz odstartoval v těchto dnech ve Vítkovické nemocnici a otevřená bude aktuálně dvakrát v týdnu v odpoledních hodinách. Ambulance je určená především lidem s podezřením na infekční chorobu a pacientům, kteří infekční onemocnění prodělali a nyní potřebují lékařský dohled.

Celý článek


Odborníci na výživu se sjedou na 11. ročník Ostravských dnů léčebné výživy

16.9.2016

Ostrava, 16. září 2016: Letos již pojedenácté zamíří kvalifikovaní odborníci na výživu na severní Moravu. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, totiž v úterý 20. září odstartuje jedenáctý ročník odborné konference Ostravské dny léčebné výživy. Akce se tentokrát uskuteční v malebném prostředí Beskyd, konkrétně v Hotelu DUO na Horní Bečvě. Odborný program dvoudenní konference bude zaměřen na nutrici ve speciálních indikacích, zajímavosti z oblasti výživy, bariatrie a obezitologie.

Celý článek


Tropický konec prázdnin může být rizikový především pro děti, varují zdravotníci Vítkovické nemocnice

25.8.2016

Poslední tropické dny, které nyní prožíváme, jsou zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné, seniory a děti. Ještě vyšší zátěž než tropické počasí znamenají pro lidský organismus následné výkyvy teplot, jako prudší ochlazení a změny atmosférického tlaku, které mají přijít po víkendu. Především maminky by tak měly v těchto dnech dbát na dostatečný pitný režim svých dětí, aby předešly následným potížím, radí lékaři Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nový rehabilitační program Vítkovické nemocnice urychluje rekonvalescenci pacientů po výměně kyčle

19.8.2016

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního kloubu, zavedlo nově rehabilitační oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Cílem měsíc trvajícího unikátního programu, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, je připravit nemocného na operační výkon, a to nejen po fyzické stránce. Lidé se v předstihu seznámí také s pooperačním režimem a celkově tak mohou urychlit následnou rekonvalescenci po zákroku.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se letos narodila už tisícovka dětí

18.8.2016

Jubilejní tisící miminko přišlo právě v těchto dnech na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Čtyřmístnou cifru v pořadí narozených si letos poprvé zapsal malý Matyáš, jehož maminka přijela do Vítkovické nemocnice rodit z Ostravy - Dubiny.

Celý článek


Vítkovickou nemocnici povede Ing. Petr Kovařík

22.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Infekční ambulance od 10.9.2016

11.7.2016

Vítkovická nemocnice a.s. připravuje provoz Infekční ambulance od 10.9.2016

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v prvním pololetí letošního roku narodilo skoro osm stovek dětí

1.7.2016

Eliška, Jakub, ale i Keithi, Arletta nebo Chavier. To jsou jména některých ze 781 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět ve Vítkovické Nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 356 děvčat a 425 chlapců, z toho jeden pár dvojčat.

Celý článek


Vyšetřovny dětského oddělení Vítkovické nemocnice nově zdobí komiksy, které vytvořily děti pro děti

27.6.2016

Vyšetřovny dětského oddělení Vítkovické nemocnice ode dneška nově zdobí pětice komiksových kreseb, které vytvořily žákyně Základní umělecké školy Viléma Petrželky v Ostravě. Umělecká díla vznikla v rámci akce „Děti dětičkám a dětem“, která je společným projektem výtvarného oddělení umělecké školy a Vítkovické nemocnice. Od roku 2006 probíhá v nemocnici tato akce již počtvrté, přičemž tentokrát se do projektu zapojily žákyně ve věku 10 až 12 let.

Celý článek


Zdravotníci Vítkovické nemocnice zájemcům zdarma prověří kondici plic

22.6.2016

Kondici svých plic i celé dýchací soustavy si budou moci v pondělí 27. června nechat zdarma prověřit všichni zájemci z Ostravy a okolí. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den spirometrie, která se zaměří na vyšetření plic i osvětu ohledně plicních onemocnění.

Celý článek


Jubilejní 10. ročník konference Ostrava Live Endoscopy zacílí na endoskopii u dětí i endoskopie žlučových cest

14.6.2016

Odborníci na problematiku terapeutické endoskopie trávicího ústrojí z celé Evropy se sjedou již tento pátek 17. června do Ostravy, a to na jubilejní desátý ročník konference Ostrava Live Endoscopy. Stěžejními tématy mezinárodní konference budou tentokrát endoskopie u dětí a endoskopie žlučových cest, neboli cholangioskopie. Hlavní programovou náplní konference přitom budou živé přenosy zákroků z Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, která je společně se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL a Lékařskou fakultou Ostravské univerzity organizátorem akce.

Celý článek


Na Pacientské konferenci se setkali pacienti všech věkových skupin

8.6.2016

Pacientská konference je již tradiční jarní akcí, kterou pořádá Centrum péče o zažívací trakt ve spolupráci se společností Abbvie.

Celý článek


Spánek novorozenců střeží ve Vítkovické nemocnici nové monitory dechu

6.6.2016

Jako vůbec první v Ostravě začali na novorozeneckém oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, před 10 lety půjčovat rodinám domů monitory dechu. Přístroje chrání kojence před takzvaným syndromem náhlého úmrtí. Službu může oddělení čerstvým rodičům nabízet díky podpoře Nadace Křižovatka, která dnes nemocnici věnovala dalších 16 nových monitorů. Kromě vybavení, které si mohu rodiče zapůjčit domů, je monitorem vybavena každá postýlka na oddělení.

Celý článek


Vítkovická nemocnice slaví jubileum – letos již provedla přes čtvrt miliónu úkonů

1.6.2016

Již čtvrt miliónu úkonů provedli v letošním roce zdravotníci Vítkovické nemocnice. Významného mezníku dosáhla nemocnice počátkem tohoto týdne, a to konkrétně na gynekologicko-porodnickém oddělení. Statistické jubileum totiž padlo na malého Damiána, který se narodil v pondělí 30. května v 9:34 hodin. K významnému jubileu a k dnešnímu dni dětí se společnost AGEL, pod kterou Vítkovická nemocnice spadá, rozhodla mladé mamince i chlapečkovi poblahopřát.

Celý článek


Letní provoz plicního oddělení Vítkovické nemocnice

23.5.2016

V období letních prázdnin dojde z provozních důvodů k omezení provozu lůžkové části plicního oddělení. V termínu od 18. června do 31. srpna 2016 zde budou probíhat stavební úpravy a revize technologií. Plicní ambulance budou pacientům k dispozici i nadále.

Celý článek


Zaměstnanci Vítkovické nemocnice se zapojují do celorepublikové akce „Do práce na kole“

18.5.2016

Zaměstnanci Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se aktivně zapojili do šestého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 16 zaměstnanců Vítkovické nemocnice a dva zaměstnanci Lékárny AGEL, která v areálu nemocnice sídlí. Všichni přitom budou tento měsíc cestovat do práce na kolech, chodit pěšky, nebo třeba jezdit na bruslích. O vítězství v soutěži se pak poperou s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Vítkovická nemocnice nabízí cvičení k prevenci bolestí zad dětem i seniorům

11.5.2016

Špatné držení těla a bolesti zad dnes trápí populaci napříč věkovými skupinami, a dokonce již děti v mladším školním věku v tomto nejsou výjimkou. Nemluvě pak o dospělých a seniorech, kteří tráví většinu dne u počítače či televize. Zájemci jakéhokoliv věku ale nyní mohou najít úlevu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice nově otevírá kurzy cvičení pro děti i pro dospělé.

Celý článek


Vítkovická Nemocnice oslaví Den hygieny rukou přednáškami pro zdravotníky i širokou veřejnost

3.5.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a přesně ve čtvrtek 5. května nabídne všem zdravotníkům, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve velkém přednáškovém sále nemocnice budou připraveni odborníci s výkladem a ukázkami správného mytí rukou, kteří příchozím také osvětlí, kdy a proč je potřeba si ruce mýt.

Celý článek


Největším přínosem pro medicínu byla v loňském roce práce gastroenterologa ostravské Vítkovické nemocnice

2.5.2016

Prestižní ocenění Unie pacientů si minulý týden převzal MUDr. Přemysl Falt, Ph.D., z Centra péče o zažívací trakt ostravské Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Lékař od Unie pacientů získal Jeseniovu cenu za největší přínos pro pokrok v medicíně, udělenou odbornou porotou. Získané ocenění však mladý gastroenterolog vnímá jako uznání pro celý kolektiv Centra péče pro zažívací trakt Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici úspěšně operovali výhřez pánevních orgánů u téměř čtyř stovek žen

18.4.2016

Výhřez pochvy a dělohy je velmi nepříjemný problém, o kterém ženy nerady mluví. Kvůli studu tají ženy tyto potíže nejen před svými partnery, ale i před lékaři. Problém se tak ještě zhoršuje. V posledních třinácti letech operovali ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, téměř čtyři stovky pacientek, které zde absolvovaly zákrok provedený metodou podle Amreicha. Zatímco před lety provedli lékaři těchto operací jen několik, nyní je v nemocnici operována v průměru jedna žena týdně.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici nabízejí ženám cvičení pánevního dna, které pomáhá k otěhotnění i při inkontinenci

6.4.2016

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinence. Všechny tyto ženské obtíže může pomoci vyřešit speciální cvičení pánevního dna, které ženám nově nabízí Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Kurz „Probuď sílu svého pánevního dna“ zahrnuje osm lekcí a je určen ženám jakéhokoliv věku.

Celý článek


Na dětské oddělení Vítkovické nemocnice přivanula velikonoční atmosféra

23.3.2016

Jarní motivy na stěnách, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se touto cestou stejně jako v minulých letech snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma. Na výrobě dekorací se přitom podílí jak zdravotníci a dětští pacienti, tak i zdejší dobrovolníci.

Celý článek


Pomoc při špatném spaní i chrápání nabídne Den zdravého spánku Vítkovické nemocnice

17.3.2016

Trápí vás špatné spaní? Stěžují si blízcí na chrápání? Vysvobození může nabídnout Den zdravého spánku ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Osvětová a preventivní akce konaná k příležitosti Světového dne spánku proběhne v pondělí 21. března od 12:30 do 16.00 hodin a zahrne bezplatné lékařské prohlídky, konzultace i ukázky vyšetření v laboratoři. Akce se bude konat ve Vítkovické nemocnici v budově H3 ve 2. poschodí.

Celý článek


Stálá výstava fotografií na oddělení šestinedělí Vítkovické nemocnice

14.3.2016

Fotografka Renata Semanová z Ostravy darovala zrekonstruovanému gynekologicko- porodnickému oddělení umělecké fotografie dětí a rodičů.

Celý článek


Nové lůžkové oddělení chirurgie ve Vítkovické nemocnici v březnu přivítalo první pacienty

11.3.2016

V březnu byla ukončena kompletní rekonstrukce chirurgického oddělení.

Celý článek


Výjimečné datum 29. února bude mít v rodném listě i šest miminek narozených ve Vítkovické Nemocnici

1.3.2016

Ondřej, Natálie, Emma, Kristýna, Eliáš a Ha Phuong. To jsou jména čerstvě narozených miminek z porodnice Vítkovické nemocnice, která budou mít ve svém rodném listě výjimečné datum 29. února. Tento přestupný den se v kalendářích vyskytuje jednou za 4 roky, a právě rok 2016 je jedním z nich.

Celý článek


23. března se uskuteční Den zdravého spánku

29.2.2016

Vítkovická nemocnice a.s. zve na "Den zdravého spánku".

Celý článek


Veselá orientace pro děti

8.2.2016

Pobyt v nemocnici je pro každé dítě stresujícím zážitkem, a proto se dětské oddělení všemožně snaží vytvářet prostředí a programy, které mohou dát dětem zapomenout na strach a obavy, které zvlášť dětský pacient při pobytu v nemocnici zažívá.

Celý článek


Lékař Vítkovické nemocnice získal ocenění za léčbu obezity

5.2.2016

Vedoucí lékař pro obezitologii Vítkovické nemocnice, MUDr. Pavol Holéczy, CSc., získal prestižní ocenění Slovenské lékařské společnosti. Jedná se o Bronzovou medaili za zásluhy o rozvoj společnosti, kterou lékař obdržel za svůj významný přínos v léčbě obezity.

Celý článek


Uzavření interního stacionáře

2.2.2016

Interní stacionář je z provozních důvodů do odvolání uzavřen.

Celý článek


Kdo chce opravdu pomáhat, čas si najde. Vybízí mladý dobrovolník z Vítkovické nemocnice

1.2.2016

Devatenáctiletý fotbalista Lukáš Duda z Ostravy dochází na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice již měsíc. Ačkoliv sportuje na profesionální úrovni a k tomu zároveň studuje ekonomickou fakultu na vysoké škole, rozhodl se prostřednictvím Dobrovolnického centra ADRA svůj volný čas zasvětit dobrovolnictví. Jak sám tvrdí, ten, kdo chce opravdu pomáhat, si čas pro druhé najde.

Celý článek


Nová nabídka oddělení rehabilitace

25.1.2016

Rehabilitační oddělení Vítkovické nemocnice a.s. nabízí nové programy cvičení.

Celý článek


Dlouholetá tradice

18.1.2016

Již 15 let vozí dárky na naše dětské oddělení skauti ze střediska Svatý Jiří Ostrava z.s.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se loni narodil malý Jakomo či Análie

5.1.2016

Stále více dětí od svých rodičů dostává neobvyklá, neotřelá exotická jména. I ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, kde se v roce 2015 narodilo celkem 1403 dětí, se s tímto fenoménem setkávají stále častěji. Mezi novorozeňaty tak v loňském roce byl například malý Jakomo, Emporio King, David Chuanito, Karlos Paul. Mezi neobvyklá dívčí jména patřila například Análie, Keitlin či Nairi.

Celý článek


Vánoční akce dětských obezitologů Vítkovické nemocnice vzbudila velký ohlas rodičů

28.12.2015

Odborníci na dětskou obezitu z Vítkovické nemocnice nabídli v prosinci možnost vyšetření souvisejících s nadváhou bez nutnosti čekání na objednání. O akci s názvem Vánoční kila s Vítkovickou nemocnicí projevilo zájem celkem 25 rodičů s dětmi nejčastěji v předškolním a mladším školním věku, z nichž drtivá většina skutečně potřebovala odbornou pomoc. Lékaři proto vyzývají rodiče, aby problematiku dětské obezity nepodceňovali a řešili ji včas.

Celý článek


Hráči FC Odra Petřkovice navštívili a obdarovali malé pacienty Vítkovické nemocnice

17.12.2015

Milé předvánoční překvapení čekalo na malé pacienty hospitalizované na dětském oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Do nemocnice za dětmi přišli hráči FC Odra Petřkovice a obdarovali je hračkami, které mezi sebou sami vysbírali.

Celý článek


Nové operační sály Vítkovické nemocnice zajistí lepší vybavení lékařům a vyšší komfort pacientům

10.12.2015

Nové operační sály s dospávacími lůžky, nové oddělení chirurgie a výrazně modernizované prostory lůžkových oddělení nabídne svým pacientům Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. V 6. podlaží pavilonu „I“ bylo dnes slavnostně otevřeno celkem pět nových, plně vybavených operačních sálů – 3 chirurgické, 1 gynekologický a 1 multioborový sál. Vedení nemocnice je pyšné zejména na cévní sál plný vyspělých medicínských technologií, nový dospávací pokoj a přestavbu lůžkových oddělení na čtyřech podlažích budovy I. Celková investice dosáhla 77 miliónů korun.

Celý článek


Herečka Jitka Asterová navštívila děti ve Vítkovické nemocnici a předala panenky KIWANIS

7.12.2015

Herečka Jitka Asterová přišla rozveselit děti hospitalizované ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Oční centrum naděluje

30.11.2015

Vánoční nabídka pro celou Vaši rodinu! SLEVA NA BRÝLE 20%. Využijte služeb našeho optometristy, který odborně změří Váš zrak a navrhne optimální způsob korekce případné vady zraku.

Celý článek


Dětem s nadváhou bezplatně pomohou odborníci Vítkovické nemocnice

23.11.2015

Blížící se prosinec, spojený s mikulášskými dobrotami, pečením cukroví a vánočním hodováním je pro děti i dospělé nejproblematičtějším obdobím roku, pokud jde o přibírání na váze. Děti, které mají potíže s nadváhou či přímo obezitou, budou moci v prvním prosincovém týdnu využít bezplatné odborné pomoci. Zdravotníci z dětského oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v rámci akce „Vánoční kila s Vítkovickou nemocnicí“ zájemcům poskytnou poradenství i škálu vyšetření zdarma, pouze na základě telefonické objednávky.

Celý článek


Téměř polovina žen stále opomíjí preventivní vyšetření prsu, upozorňují lékaři Vítkovické nemocnice

19.11.2015

Lékaři Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, provedou ročně preventivní vyšetření prsu u devíti tisíc žen. Přesto celkově v Česku zůstává dalších 45 procent těch, které na preventivní vyšetření nepřicházejí, přestože se nacházejí v ohrožené věkové kategorii nad 45 let a mají možnost mamografického screeningu zdarma. Karcinom prsu je přitom u žen druhým nejčastějším zhoubným útvarem a jeho výskyt má v populaci stále rostoucí tendenci. Téměř třetina pacientek u nás navíc na karcinom prsu umírá.

Celý článek


Na Dni diabetu se ve Vítkovické nemocnici dnes nechala vyšetřit stovka příchozích

13.11.2015

Téměř stovka příchozích se dnes nechala vyšetřit během čtyřhodinového programu Dne diabetu s NADACÍ AGEL, který se konal ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. Ačkoliv počet lidí s diabetem v české populaci neustále roste, byli zdravotníci s naměřenými výsledky velmi spokojeni. Zaznamenány byly i extrémní výsledky.

Celý článek


Den diabetu ve Vítkovické nemocnici skloubí prevenci a dobročinnost

11.11.2015

Ten, kdo má obavy z cukrovky, určitě nepromešká příležitost debatovat o této nemoci s odborníky Na Dni diabetu s NADACÍ AGEL, který proběhne v pátek 13. listopadu, si mohou zájemci nechat změřit hladinu krevního cukru, změřit krevní tlak nebo se poradit o správné životosprávě. Akci pořádá Vítkovická nemocnice spolu s NADACÍ AGEL.

Celý článek


Odborníci zabývající se problematikou cév se sejdou na VI. Ostravských Angiodnech

21.10.2015

Na 300 odborníků na periferní cévy z celé České i Slovenské republiky se zítra a pozítří sjede do Ostravy, kde Vítkovická nemocnice pořádá konferenci s názvem Ostravské Angiodny. Odborný program letos již šestého ročníku se bude týkat především nedokrevnosti (ischemie) dolních končetin a problematiky syndromu diabetické nohy. Specialitou budou hned tři přímé videopřenosy přímo z katetrizačních sálů Vítkovické nemocnice. Konference se koná v Clarion Congress Hotelu Ostrava, kde bude zítra v 9.00 slavnostně zahájena.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici vzniká nové endoskopické pracoviště

8.10.2015

Stavba nového endoskopického pracoviště byla v tomto týdnu zahájena ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Nové centrum vzniká v dosud méně využívaných prostorách v 6. podlaží pavilonu G. Rekonstrukce probíhá za plného provozu a bude ukončena v prosinci. Investice si vyžádá celkem 17 miliónů korun, které Vítkovická nemocnice hradí z vlastních zdrojů.

Celý článek


Rozsáhlá rekonstrukce operačních sálů ve Vítkovické nemocnici vstoupila do závěrečné etapy

25.9.2015

Do závěrečné etapy vstoupila stavba nových centrálních operačních sálů ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Všechny náročné hrubé a bourací stavební práce jsou již ukončeny a nyní se už budou dělníci věnovat úpravám interiérů a instalaci přístrojové techniky. Celý projekt bude ukončen do prosince letošního roku. Celková investice, včetně nákupu technologií, si vyžádá 77 miliónů korun, které nemocnice hradí z vlastních zdrojů.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se narodilo tisící miminko

17.9.2015

I Když si to Dominik Křížek neuvědomuje, je právě on důvodem k radosti a oslavám. V pondělí 14. září přinesl Dominikův příchod na svět mnoho radosti rodičům a příbuzným a navíc i celému porodnicko-gynekologickému oddělení Vítkovické porodnice, která je členem skupiny AGEL. Dominik je tisícím miminkem, kterému zde v letošním roce pomohli na svět.

Celý článek


Dehydratace nehrozí jen v létě, varují zdravotníci Vítkovické nemocnice

25.8.2015

O třetinu více pacientů trpících dehydratací ošetřili během letních měsíců na interním oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Lidé, především pak senioři, by měli být na pozoru a hlídat si svůj příjem tekutin nejen v době parných dní, ale po celý rok. Dehydratace totiž může ohrozit na životě kdykoliv během roku, varují zdravotníci.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vyškolila v komunikaci již přes 30 zdravotních sester

4.8.2015

Komunikovat s lidmi, které trápí bolesti, není jednoduché. Pacienti v nemocnici v těžké životní situaci bývají navíc nervózní a někdy i agresivní. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla školit zdravotní sestry v komunikačních dovednostech. Speciální školení dosud absolvovalo přes 30 nelékařských pracovníků, kteří nabyté poznatky již aktivně využívají v praxi.

Celý článek


Vítkovická nemocnice připomene Světový týden kojení

31.7.2015

I v letošním roce proběhne v prvním srpnovém týdnu Světový týden kojení, který každoročně vyhlašuje Světová aliance pro podporu kojení (WABA). Pracovníci novorozeneckého oddělení Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL, které se do akce zapojuje pravidelně již od roku 2003, proto plánují v tomto období rozšířit své poradenství.

Celý článek


Pacientská aktivita

28.7.2015

Centrum péče o zažívací trakt a sdružení pacientů s onemocněním IBD společně uspořádali v červnu Den otevřených dveří pod heslem: „Dej si střeva dohromady“.

Celý článek


Vítkovická nemocnice má nový 3D ultrazvuk pro sledování ještě nenarozených miminek

8.7.2015

Budoucí maminky z Ostravska mohou svá nenarozená miminka sledovat ještě detailněji a kvalitněji. A to díky novému 3D sonografickému přístroji, který má k dispozici gynekologické oddělení Vítkovické nemocnice, člen skupiny AGEL. Nový sonograf má menší tkáňovou zátěž, a tedy menší rizika pro plod, což oceňují jak budoucí rodiče, tak samotní lékaři, kteří s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici a v Nemocnici Nový Jičín se nejvíce rodilo na jaře

6.7.2015

Březen a duben jsou měsíce, kdy se v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě rodilo v prvním pololetí letošního roku nejvíce. Únor byl pak v obou porodnicích nejméně vytíženým měsícem, kdy Vítkovická nemocnice eviduje 108 porodů a Nemocnice Nový Jičín jen 39 porodů.

Celý článek


Porodnice: Oznámení o dočasném uzavření porodnice Vítkovické nemocnice

24.6.2015

Dovolujeme si oznámit uzavření provozu porodnice Vítkovické nemocnice a.s. z důvodu výstavby centrálních operačních sálů, a to ve dnech 7. - 15.7.2015.

Celý článek


Den spirometrie ve Vítkovické nemocnici zacílí na plicní choroby

24.6.2015

Zájemci z Ostravska a širokého okolí mohou v pátek 26. června zavítat do Vítkovické nemocnice, která nabídne všem příchozím možnost bezplatného vyšetření plic. Konkrétně jde o rychlé a bezbolestné vyšetření spirometrem, který odhalí stav plic i případné choroby. Akci pořádá Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, v rámci celosvětových oslav Dne spirometrie, který vyhlašuje každoročně Evropská plicní nadace při Evropské respirační společnosti.

Celý článek


Dvacet nových monitorů dechu bude střežit dech miminek ve Vítkovické nemocnici

18.6.2015

Celkem 20 nových monitorů dechu získalo dnes od Nadace Křižovatka dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Přístroje ochrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Malí pacienti tak mají na dětském oddělení k dispozici celkově 44 monitorů.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela sportovní ambulanci

17.6.2015

Novou sportovní ambulanci otevřela v těchto dnech Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Ambulance je určená sportovcům, a to nejen vrcholovým a výkonnostním, ale i rekreačně sportujícím dospělým, mládeži a dětem. V nové ambulanci trenérům, sportovcům i rodičům sportujících dětí také vysvětlí jak optimalizovat sportovní výkon, předcházet poškození zdraví či úrazům.

Celý článek


Odborníci na digestivní endoskopii z celého Česka se sjedou do Ostravy

16.6.2015

Ostrava bude již tento pátek hostit již devátý ročník mezinárodní endoskopické konference Ostrava Live Endoscopy. Ta se tentokrát zaměří především na význam endoskopického tréninku na zvířecích modelech. Hlavní programovou náplní konference budou atraktivní živé přenosy zákroků z Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, která je organizátorem akce. Vítkovičtí odborníci na konferenci rovněž představí unikátní endoskop SpyGlass DS, který vlastní jako jediné pracoviště na Moravě.

Celý článek


Dny zdraví v podnicích Ostravy

1.6.2015

Vítkovická nemocnice vyrazila před létem k zaměstnancům Vítkovice Machinery Group na Dny zdraví.

Celý článek


Gastroenterologové Vítkovické nemocnice získali unikátní endoskop

25.5.2015

Zcela nové možnosti přinese Centru péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, unikátní endoskop SpyGlass DS. Lékařům moderní přístroj - nová generace cholangioskopu - za 2,5 milióny korun umožní přesně vyšetřit žlučové cesty a vývod slinivky břišní s dříve nedosažitelnou přesností. Endoskopické pracoviště Vítkovické nemocnice se spolu s pražským IKEM stalo jedním ze dvou pracovišť v České republice, které vlastní tento unikátní optický přístroj. Pomocí nového vybavení byl první pacient ošetřen 8. května.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zve na Den boje proti mozkové příhodě

11.5.2015

Cévní mozková příhoda (CMP), tedy náhlé ochromení činnosti některé z mozkových částí, postihne ročně pětatřicet tisíc Čechů. Následky tohoto onemocnění přitom mohou být i fatální, pokud není včas odhaleno a vhodně léčeno. Přesto pro mnohé Čechy je tato problematika stále velkou neznámou a jen kvůli neznalostem tak dochází k nemalým škodám na zdraví. Ke změně může přispět pouze lepší informovanost, kterou Ostravanům nabídnou zdravotníci Vítkovické nemocnice ve čtvrtek 14. května od 13 do 16 hodin v rámci akce Den boje proti mozkové příhodě.

Celý článek


Den zdraví ve Vítkovické nemocnici nabídne řadu bezplatných vyšetření

2.4.2015

Sedmý duben je Světovou zdravotnickou organizací vyhlášen za Světový den zdraví a k jeho oslavám se připojují zdravotnická zařízení na všech kontinentech. Výjimkou nebude ani Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, která zve všechny zájemce na plejádu bezplatných vyšetření. Lákadlem pro návštěvníky bude například novinka v podobě speciálního analyzátoru umožňujícího měření oxidu uhelnatého v dechu, nutriční poradenství nebo vyšetření krve.

Celý článek


Na dětské oddělení Vítkovické nemocnice již přivanula velikonoční atmosféra

31.3.2015

Už od dnešního dne si nemocné děti ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, užívají velikonoční atmosféru. V rámci školní a předškolní výuky, která v nemocnici probíhá, dnes malí pacienti odbarvili desítky kraslic, připravili velikonoční dekorace a povídali si o historii a symbolice velikonočních svátků.

Celý článek


Vítkovická nemocnice získala nový přístroj na léčbu křečových žil

3.3.2015

Nový speciální přístroj na léčbu křečových žil získalo chirurgické oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroj EVRF (Endo Venous Radio Frequency) využívá radiofrekvenční vlny, které se dají použít dvěma způsoby. Koupí nového přístroje chirurgické oddělení nemocnice nabízí nyní možnost komplexního ošetření varikozit dolních končetin, navíc moderním miniinvazivním způsobem. Pořízení přístroje vyšlo na více jak 300 tisíc korun.

Celý článek


Z Vítkovické nemocnice se dnes živě přenášely zákroky na konferenci Angiologické dny do Prahy

23.2.2015

Živé přenosy z cévních operačních sálů dnes zpestřily program angiologů Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Invazivní zákroky byly přenášeny do pražského Hotelu Diplomat, kde od včerejšího dne až do 21. února probíhá jubilejní 40. ročník odborné konference s mezinárodní účastí Angiologické dny.

Celý článek