Ve Vítkovické nemocnici a v Nemocnici Nový Jičín se nejvíce rodilo na jaře

6.7.2015

Březen a duben jsou měsíce, kdy se v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě rodilo v prvním pololetí letošního roku nejvíce. Únor byl pak v obou porodnicích nejméně vytíženým měsícem, kdy Vítkovická nemocnice eviduje 108 porodů a Nemocnice Nový Jičín jen 39 porodů.

Zájem maminek o porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě roste. Zdravotníci zde pomohli v prvním pololetí letošního roku na svět celkem 760 dětem, což je o 34 více než ve stejném období v loňském roce. Mezi dětmi bylo 373 děvčátek a 387 chlapců. Nejrušnějším měsícem byl duben se 142 porody. V letošním roce se zde zatím ještě nenarodila žádná dvojčátka.

Hned tři páry dvojčátek se v prvním pololetí narodily v Nemocnici Nový Jičín. „Celkem jsme přivedli na svět 367 novorozenců, mezi kterými bylo 184 děvčat a 183 chlapců. Nejvíce se rodilo v březnu, kdy jsme provedli 72 porodů, mezi kterými byla dvoje dvojčata,“ uvedla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Nový Jičín Bc. Marcela Bučko.