Stálá výstava fotografií na oddělení šestinedělí Vítkovické nemocnice

14.3.2016

Fotografka Renata Semanová z Ostravy darovala zrekonstruovanému gynekologicko- porodnickému oddělení umělecké fotografie dětí a rodičů.

Výstava fotek navázala na již jednu sérii kreativních fotografií, které byly darovány do společenské místnost oddělení.  Fotografka během loňského roku nafotila stovky narozených dětí ve Vítkovicích. Vytváří tak uměleckou památku na dobu prožitou v nemocnici, kdy se za aktivní podpory zdravotníků vytváří pevné pouto mezi matkou a dítětem. Designový projekt vznikl díky týmové spolupráci. „Fotografie dětí na oddělení vyzařují do prostoru pozitivní energii a ta nabíjí všechny příchozí i zaměstnance,“ pochvaluje si hlavní iniciátorka stálé výstavy staniční sestra Mgr. Daniela Drgová.