Vítkovickou nemocnici vede nově MUDr. Karel Lukeš z třinecké Nemocnice Podlesí

7.4.2017

Vítkovická nemocnice v Ostravě má od tohoto týdne nové vedení. Předsedou představenstva se stal zkušený manažer MUDr. Karel Lukeš, MBA, který úspěšně vede již od roku 2011 Nemocnici Podlesí v Třinci, kde i dosud nadále zůstává na pozici předsedy představenstva.

„V nové funkci ve Vítkovické nemocnici bych rád navázal na práci, kterou zde odvedlo předchozí vedení. Rád bych se zaměřil na další rozvoj nemocnice a zvýšení efektivity její činnosti. Společně se všemi zaměstnanci nemocnice upevníme její postavení v systému ostravského a moravskoslezského zdravotnictví,“ uvedl MUDr. Karel Lukeš, MBA.

MUDr. Karel Lukeš, MBA, se narodil v roce 1975. Studoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde promoval v roce 1999. Od roku 2001 působil jako kardiochirurg v Nemocnici Podlesí v Třinci, kterou od roku 2011 úspěšně vede.

Představenstvo Vítkovické nemocnice nyní pracuje ve tříčlenném složení:

• MUDr. Karel Lukeš, MBA, předseda představenstva
  • Mgr. Petr Žižka, ACCA, místopředseda představenstva