O nemocnici

Exkurze SZŠ AGEL na radiologickém oddělení Vítkovické nemocnice

13.6.2018

Žáci prvního ročníku Střední zdravotní školy AGEL se v rámci předmětu Ošetřování nemocných zúčastnili dne 13. 6. 2018 exkurze na radiologickém oddělení Vítkovické nemocnice.

Studenty přivítala hlavní sestra nemocnice Bc. Xenie Gašparová. Ta předala odborné slovo Ing. Jolaně Brózdové, která přednesla studentům technologie zobrazovacích metod včetně jednotlivých specifik.

Vítkovická nemocnice disponuje komplexním radiodiagnostickým vybavením a s částí přístrojového vybavení se mohli studenti seznámit přímo ve vyšetřovnách. Exkurze se zaměřila na návštěvu mamografického pracoviště, magnetické rezonance, rentgenu a CT pracoviště. Žáci si tak mohli upevnit své teoretické znalosti.

Text a fotografie:  Ivana Novosadová