Zaměstnanci nemocnice

Bc. Xenie Gašparová

Hlavní sestra

xenie.gasparova@vtn.agel.cz

Xenie Gašparová se narodila 16. 9. 1972 v Moravské Ostravě. Vystudovala SZŠ v Ostravě Vítkovicích, obor všeobecná zdravotní sestra. Dále pokračovala v pomaturitním specializačním studiu pro obor anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče. Je absolventkou profesních školení v " managementu a řízení lidských zdrojů". Kontinuálně se účastní a vzdělává na sympoziích určených ošetřovatelské péči. V letech 2003 - 2005 vykonávala funkci staniční sestry na jednotce intenzivní péče v Nemocnici Ostrava - Jih. Od roku 2005 byla ve funkci staniční sestry chirurgické intenzivní péče Vítkovické nemocnice. Patří do týmu auditní skupiny, která ve spolupráci s veškerým personálem přivedla VN a.s. k získání akreditace udělené SAK ČR.. V roce 2007 - 2008 se výrazně podílela na realizaci vzniku moderní mezioborové chirurgické JIP, kde do září 2008 působila ve funkci staniční sestry. K 1. 10. 2008 nastupuje do pozice manažerky pro ošetřovatelskou péči Vítkovické nemocnice a.s.